Monolitinių laiptų statyba

Monolitinių laiptų statyba

Laiptai ne tik tarpininkas tarp aukštų, tačiau ir puikus interjero akcentas, kurio šiais laikais niekas nenustumia į namo galą. Sumontuoti tvirtus laiptus, kurie vėliau apdailininkų rankose virstų meno kūriniu, yra Monolitodarbai.lt specialistų kasdienybė.

Kokia monolitinių laiptų populiarumo paslaptis?

Monolitiniai laiptai yra patys ilgaamžiškiausi ir itin stabilūs. Jie, priešingai nei mediniai laiptai, nedyla, todėl ir negirgžda, nekelia triukšmo. Be to, tai saugesni laiptai priešgaisriniu požiūriu. Nors monolitiniai laiptai mintyse iššaukia daugiabučių laiptinės vaizdą, tačiau jie plačiai įrengiami nuosavuose namuose. Parinkus apdailą, monolitiniai laiptai tampa meno kūriniu. Pavyzdžiui, spiraliniai laiptai moderniame interjere atrodo tarsi skulptūra, jie neužima daug vietos ir tampa tikrai puikiu interjero akcentu. Monolitinių laiptų apdailai gali būti naudojamas granitas, marmuras, mediena, stiklas, keramika ir daugelis kitų medžiagų. Tvirti ir ilgaamžiai laiptai gali būti pritaikyti patiems įvairiausiems interjero stiliams.

Monolitinių laiptų įrengimo specifika

Pasirinkus monolitinius laiptus išvengiama laikinų laiptų ar kopėčių įrengimo. Laiptai įrengiami tuo pat metu kai montuojamos perdangos. Taigi statybininkams tampa daug patogiau pernešti į viršų reikiamas medžiagas. Ko gero būtų galima sakyti, kad dėl to pagreitėja darbų atlikimas.

Pats monolitinių laiptų liejimas vykdomas vietoje. Darbas skirstomas į tris etapus:

  • Sumontuojami specialūs klojiniai arba kitaip, suformuojama laiptų forma,
  • Surenkamas metalinis karkasas iš armatūros, laiptai surišami,
  • Klojinys ir karkasas užpilamas betonu, užbetonuojamas.
 

Iš visų šių darbų sudėtingiausias yra klojinio surinkimas. Priklausomai nuo laiptų projekto, priklauso ir klojinio forma, konstrukcija, surinkimas.

Monolitinių laiptų privalumai

  • Ypatinga tvirti, stabilūs laiptai,
  • Daugybė laiptų dekoravimo variantų,
  • Saugesni priešgaisriniu požiūriu,
  • Galima montuoti dengiant perdangas.
 

Monolitodarbai.lt  komanda yra patyrusi montuojant įvairių tipų monolitinius laiptus, todėl tikrai nenusivilsite teikiamų paslaugų  kokybe. Kreipkitės ir aptarsime monolitinių laiptų montavimo subtilybes jūsų namuose. Dirbame Vilniuje ir Vilniaus rajone.